Strona główna Szczecinek Burmistrz Szczecinka w nowej roli

Burmistrz Szczecinka w nowej roli

Zanim wspólnie już po raz 32. zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, do dokończenia pozostały wszystkie zobowiązania związane z ubiegłorocznym finałem. Jednym z „dłużników” w tej materii był burmistrz Daniel Rak, który przed 12 miesiącami zaoferował na aukcji dzień swojej pracy. Zgodnie z obietnicą, włodarz Szczecinka stawił się dziś u zwycięzcy licytacji, a więc w firmie Urbaniak Inwestycje.

Daniel Rak swój nietypowy dzień pracy rozpoczął od poprawek malarskich w podziemnym garażu budynku postawionego przez developera przy ul. Narutowicza, a później m.in. wręczył klucze nowym właścicielom jednego z mieszkań. Przed cięższymi pracami uchroniły pana burmistrza niekorzystne warunki pogodowe – podkreślała z uśmiechem Joanna Matysiak z Urbaniak Inwestycje, jednocześnie zdradzając, że w planach było m.in. zagęszczanie terenu przy najnowszej inwestycji firmy przy ul. Artyleryjskiej.

Dniówka burmistrza kosztowała zwycięzcę licytacji dokładnie 9350 zł. To już trzecia wygrana chojnickiej firmy w aukcji WOŚP zaproponowanej przez ratusz. W roku 2021 na jeden dzień w tym przedsiębiorstwie „zatrudniony” został wiceburmistrz Maciej Makselon, zaś w 2022 roku za sumę 12 300 zł doszło do odwrócenia ról – wówczas burmistrzem została przedstawicielka Urbaniak Inwestycje.