Strona główna Szczecinek Chciał skrócić drogę, teraz trafi do sądu

Chciał skrócić drogę, teraz trafi do sądu

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjanci z ogniwa patrolowo interwencyjnego szczecineckiej komendy pełniąc służbę na terenie miasta zauważyli samochód, którego kierujący nie stosował się do znaków drogowych. W trakcie kontroli okazało się, że nie tylko to miał na sumieniu 62-latek ze Szczecinka.

We wtorkowe południe pełniący służbę na terenie miasta policjanci zauważyli pojazd marki Audi A3, którego kierujący wyjeżdżając z ul. Miłej nie zastosował się do znaku C-2, a więc nakazu jazdy za znakiem w prawo. Kierujący skracając sobie w ten sposób drogę zwrócił uwagę funkcjonariuszy, którzy zatrzymali go do kontroli. Szybko okazało się, że 62-letni mieszkaniec Szczecinka na sumieniu ma nie tylko popełnione wykroczenie drogowe, ale również stan jego trzeźwości pozostawia wiele do życzenia. Zawartość alkoholu w jego organizmie w chwili badania wynosiła ponad promil.

Po raz kolejny okazało się,że jazda na skróty może nieść za sobą przykre i dotkliwe konsekwencje. W tym przypadku za swoje czyny 62-latek odpowie przed sądem, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

Piłeś? Nie jedź! – niesutannie apelują szczecineccy mundurowi.

Info: st. asp. Anna Matys