Strona główna Szczecinek Chłopcy z Gryfa Szczecinek wicemistrzami!

Chłopcy z Gryfa Szczecinek wicemistrzami!

Jak już wspominaliśmy, to był niezwykle udany weekend dla siatkarzy MKS Gryf Szczecinek. Zarówno chłopcy jak i dziewczęta doskonale zaprezentowali się w wojewódzkich finałach młodzików.

Męska część szczecineckiej drużyny udała się w sobotę do Połczyna-Zdroju, gdzie przez 2 dni rozgrywano finały Zachodniopomorskiego Związku Piłki Siatkowej w kategorii młodzik wśród chłopców. Pewne zwycięstwa 2:0 nad SGS Goleniów oraz Bronkiem Koszalin pozwoliły podopiecznym Dariusza Brambora i Radosława Szczuko awansować do niedzielnej strefy finałowej turnieju.

Drugi dzień zmagań szczecinecczanie rozpoczęli również doskonale – dzięki wygranej 2:0 ze Stocznią Darłowo w półfinale, pewne było, że z Połczyna-Zdroju wrócą z medalem. Niestety, ekipa gospodarzy okazała się za silna i to zawodnicy Mieszka cieszyli się ze złota. Młodym adeptom siatkówki z Gryfa pozostaje jednak srebro oraz być może możliwość rewanżu na szczeblu centralnym, gdyż nasi reprezentanci awansowali do ćwierćfinałów mistrzostw kraju!

Jest to najlepszy wynik w historii naszego klubu w siatkówce młodzieżowej – z dumą podkreśla wspomniany wcześniej Dariusz Brambor, jednocześnie dodając – Apetyt był na coś jeszcze, ale tym razem zabrakło opanowania i pewności siebie. Awansowaliśmy jednak do rozgrywek centralnych i już 18-19 marca gramy w ćwierćfinale mistrzostw Polski.

Nasza ekipa w Połczynie-Zdroju wystąpiła w następującym składzie: Michał Tyluś, Szymon Pietrzak, Filip Żmuda-Trzebiatowski, Olaf Kropidłowski, Aleksander Baranowski, Jakub Gocałek, Dominik Kapuściński, Filip Zwolan, Kacper Anyszewski, Wojciech Wydmuch, Krzysztof Duda, Bartek Makaryk, Sergiusz Sochański oraz Mieszko Chmielewski.

Warto również dodać, że Michał Tyluś i Aleksander Baranowski zostali uznani jednymi z najlepszych zawodników mistrzostw! Gratulujemy!