Strona główna Szczecinek Ciasno w walce o Ratusz

Ciasno w walce o Ratusz

Nad Trzesieckiem szykuje się zażarta walka o Ratusz. Do trójki już wcześniej zapowiedzianych kandydatów w tym tygodniu dołączyło dwóch kolejnych.

Po Jerzym Hardie-Douglasie, Małgorzacie Kubiak-Horniatko oraz Danielu Raku, o najwyższy urząd w Szczecinku starać się będą też Wojciech Stypa oraz Jacek Pawłowicz. Pierwszy z nich jest wystartuje z ramienia komitetu Przyjazny Szczecinek (został on założony przez lokalne struktury PiS wraz z sojusznikami), drugi zaś reprezentować będzie Zjednoczonych Razem dla Szczecinka.

Co ciekawe, Wojciech Stypa jest aktualnie radnym Razem dla Szczecinka, a więc… ruchu obywatelskiego założonego m.in. przez Jacka Pawłowicza. Tym samym na tle tegorocznych wyborów samorządowych uwidocznił się kolejny rozłam w lokalnych strukturach. Przypomnijmy, że w wyniku decyzji Jerzego Hardie-Douglasa, wkrótce sąd koleżeński Platformy Obywatelskiej rozpocznie procedurę usunięcia byłego posła i burmistrza ze swoich szeregów.

Jacek Pawłowicz z kolei miejskim radnym był w trakcie kadencji 2014-2018. To wieloletni działacz społeczny, były wiceprezes połczyńskiego uzdrowiska, a aktualnie dyrektor koszalińskiego biura Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.