Strona główna Szczecinek Cross Bociana po raz siódmy

Cross Bociana po raz siódmy

Piotr Nowak z Lotynia został zwycięzcą biegu głównego podczas sobotniego Crossu Bociana. Organizowana w Czarnoborze impreza odbyła się już po raz siódmy.

Zwycięzca rywalizacji (na co dzień strażak szczecineckiej Komendy Powiatowej PSP oraz OSP Lotyń) dziesięciokilometrową trasę pokonał w czasie 0:39:40, wyprzedzając dwóch szczecinecczan – Przemysława Romanowskiego (Team Biegowy Szczecinek) oraz Mirosława Kowalskiego (Szczecineccy Biegacze). Podobnie jak przed rokiem, najszybszą kobietą na królewskim dystansie była Anna Makselon, która w drodze po pierwsze miejsce pokonała Annę Zarębę oraz Monikę Kusiak.

Rywalizację na dystansie 5 km wygrał Bartosz Jarosz z Mirosławca, który na metę dobiegł przed reprezentantami gospodarzy Konradem Lasakiem. Podium uzupełnił Tomasz Chmielewski.

Wśród amatorów nordic walking najlepszy był Tadeusz Jakimiec, który najwyraźniej mocno wziął sobie ubiegłoroczną przegraną o włos. Doskonałe drugie miejsce w generalce i pierwsze wśród pań przypadło Paulinie Kłundukowskiej.

Organizowaną przez Nadleśnictwo Czarnobór imprezę uzupełniły tradycyjne, liczne biegi dziecięce i młodzieżowe. Pełne wyniki: link