Strona główna Szczecinek Czwartkowe gradobicie nad Szczecinkiem. W piątek również groźnie

Czwartkowe gradobicie nad Szczecinkiem. W piątek również groźnie

Za strażakami z regionu niezwykle ciężki czwartek. Powalone drzewa, zalane ulice oraz obiekty, a także kompletnie zniszczony samochód – to tylko częściowy bilans krótkiego, ale bardzo intensywnego gradobicia, które w Boże Ciało nawiedziło Szczecinek i okolice.

Wczorajsze popołudnie nad Trzesieckiem stało pod znakiem gwałtownej burzy, której na domiar złego towarzyszyły bardzo silne porywy wiatru oraz intensywne opady gradu. Żywioł spowodował wiele strat. Na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Szczecińskiej powalone drzewo upadło na stojący tam samochód, kompletnie go demolując. Wiatr łamał drzewa również w miejskim parku, ale tutaj nic poza przyrodą nie ucierpiało. Ekstremalne momentami opady to również kilkadziesiąt zalanych posesji, piwnic oraz garaży. Padający grad poczynił też spustoszenia w uprawach na ogródkach działkowych.

Co gorsza, na piątek również przewidywane są intensywne opady. Zgodnie z ostrzeżeniem IMGW, od godz. 11:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h, a lokalnie nawet grad.

Foto: Mateusz Radziński