Strona główna Szczecinek Daniel Rak Wicestarostą Szczecineckim

Daniel Rak Wicestarostą Szczecineckim

Daniel Rak został dziś oficjalnie Wicestarostą Szczecineckim. Za zaproponowaną przez Krzysztofa Lisa kandydaturą zagłosowało 12 radnych, przy dwóch głosach wstrzymujących oraz również dwóch przeciwko.

Bardzo dziękuję za oddane głosy, a szczególnie tym, którzy dzisiaj zaufali mojej kandydaturze. Wiem, że przede mną nowe wyzwania, zawsze coś się kończy, zawsze coś zaczyna. Mam nadzieję, że dzisiaj koalicja, która się zawiązała w powiecie szczecineckim będzie pracowała efektywnie, konstruktywnie i będą to działania, które będą dawały satysfakcję dla państwa jako radnych, dla pana starosty, dla mnie jako jego zastępcy oraz przede wszystkim dla mieszkańców powiatu – powiedział z powiatowej mównicy tuż po wyborze były Burmistrz Szczecinka.

Nazwisko zastępcy Krzysztofa Lisa był jedną z ostatnich z powyborczych niewiadomych w naszym regionie. W związku z objęciem nowej roli, mandat radnego Daniela Raka ulegnie wygaszeniu, a jego miejsce w radzie zajmie kolejna w wynikach Ewa Ogrodzińska. Konieczne będzie również wybranie nowego Przewodniczącego Rady Miasta, którym na czwartkowej sesji w ratuszu ma zostać Grażyna Kuszmar.

Prawdopodobnie jutro poznamy też drugiego Wiceburmistrza Szczecinka – nim najprawdopodobniej zostanie Maciej Makselon.