Strona główna Szczecinek Dekada szczecineckiego parkrunu

Dekada szczecineckiego parkrunu

Szczecinecki parkrun ma już 10 lat! Jubileuszowe spotkanie miłośników biegania, nordic walking, slow joggingu (oraz coraz popularniejszego… dynamicznego pchania wózka dziecięcego) odbyło się oczywiście w sobotę o 9:00, czyli jak co tydzień w parkrun Szczecinek.

Urodzinowy parkrun swoją obecnością zaszczyciło ponad 50 uczestników oraz jeden niezwykle dzielny czworonóg. Wśród nich nie zabrakło zarówno uczestników pierwszego eventu przed 10 laty, jak i współzałożycieli inicjatywy. Na każdego z uczestników na mecie czekał urodzinowy tort, a jako pierwsi skosztować go mogli najszybsi biegacze. Tradycyjnie dla parkrunu, obok weteranów i sprinterów ekspresowo przemieszczających się po 5-kilometrowej trasie swoje miejsce znaleźli zarówno spacerujący z kijkami, jak i też lubujący się w slow joggingu.

Organizatorzy oczywiście nie zaprzestają dalszej działalności biegowej w parku miejskim i wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił zapraszają do swoich mediów społecznościowych albo też w każdą kolejną sobotę na 9:00 w okolice Stadionu Miejskiego im. Kazimierza Czesława Lisa.