Strona główna Szczecinek Delciaki skończyły trzydziestkę

Delciaki skończyły trzydziestkę

Prezentom, oklaskom i gratulacjom nie było końca, ale trudno się temu dziwić – nieczęsto można świętować aż trzy dekady działalności. Jubileusz 30-lecia funkcjonowania 1 Samodzielnej Drużyny Harcerskiej Delta im. 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej odbył się wczorajszego wieczora w szczecineckim Kinie Wolność.

Sala obiektu szczelnie wypełniła się w piątek gośćmi, przyjaciółmi oraz przede wszystkim kilkoma już pokoleniami miejscowych harcerzy, którzy od 30 lat nie tylko samodoskonalą się w wielu dziedzinach, ale też bezinteresownie niosą pomoc już nie tylko w regionie. Prawdopodobnie każdy mieszkaniec powiatu szczecineckiego widział charakterystyczne, bordowe barwy Delty chociażby podczas imprez plenerowych, których zabezpieczała niezliczone ilości. Ale gdy tuż za wschodnią granicą wybuchł konflikt, Delciaki nie wahali się ani chwili pospieszyć na drugi koniec kraju aby wspierać uchodźców uciekających przed wojennym piekłem do naszej ojczyzny.

Wczorajsza uroczystość była nie tylko okazją do snucia planów na przyszłość, ale też do docenienia osób zasłużonych dla formacji. Tytułem Żelaznego Przyjaciela Delty uhonorowano m.in. wiceminister Małgorzatę Golińskiej, starostę Krzysztofa Lisa, burmistrzów Daniela Raka i Macieja Makselona, leśników (w tym szefów RDLP w Szczecinku – Łukasza Maciejunasa i Sławomira Cichonia) czy też byłych komendantów hufca, na czele z Zofią Gańską. Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów wojskowych – do zaszczytnego grona odznaczonych dołączył również mjr Tomasz Brycki z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku. Gratulacje i życzenia w wojskowym mundurze przesłał także w formie materiału video mjr Piotr Walter, pierwszy drużynowy 1 SDH Delta im. 1 SBS.

Dziś formacją zarządza Piotr “Yankes” Mikołajczuk, od kilkunastu lat człowiek-instytucja, który nieraz przeganiał czarne chmury nad hufcem. Dzięki jego tytanicznemu zaangażowaniu, harcerstwo nad Trzesieckiem nie tylko przetrwało, ale mogło świętować wczoraj tak zacny jubileusz. Gratulujemy i dziękujemy!