Strona główna Szczecinek Licealiści z Elki znów będą strzelać?

Licealiści z Elki znów będą strzelać?

Starsi absolwenci popularnej Elki z pewnością pamiętają tzw. harcówkę zlokalizowaną na poddaszu liceum. Prawdopodobnie w obiekcie znów tętnić będzie życie, a wszystko za sprawą pomysłu ulokowania tam wirtualnej strzelnicy.

Do końca marca Ministerstwo Obrony Narodowej czeka na wnioski podmiotów chętnych na dofinansowanie powstania strzelnic wirtualnych, pneumatycznych i stacjonarnych. Organ prowadzący liceum, a więc Starostwo Powiatowe w Szczecinku, pierwotnie chciał aplikować o środki na budowę strzelnicy stacjonarnej, która miałaby docelowo stanąć w Białym Borze. Niestety, z powodu problemów z gruntem pomysł ten na razie musi zostać odłożony w czasie, ale skompletowano już dokumentację na strzelnicę wirtualną.

Zgodnie z założeniami resortowego programu, możliwe jest aplikowanie o 150 tys. zł. W przypadku otrzymania dotacji przez Powiat Szczecinecki, samorządowi pozostałoby dołożyć ok. 100 tys. zł ze środków własnych. Starosta Krzysztof Lis zapewnia, że szanse powodzenia są duże. Poparcie dla pojawienia się obiektu nad Trzesieckiem wyraził już m.in. Szef Wojskowego Centrum Rekrutacji w Szczecinku.

Jeśli plany się powiodą, byłby to już drugi obiekt tego typu w powiecie. Przypomnijmy, że jesienią 2021 roku o wirtualną strzelnicą wzbogacił się Zespół Szkół nr 7 w Białym Borze.

Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu programu samorządowego Nasz Powiat.