Strona główna Szczecinek Dodatkowe środki dla strażaków ze Szczecinka

Dodatkowe środki dla strażaków ze Szczecinka

Do Komendy Powiatowej PSP w Szczecinku popłyną dodatkowe środki. Pieniądze zostaną przeznaczone na dalszą część przebudowy siedziby szczecineckich strażaków. W pierwszym etapie prac wyburzono starą, blaszaną wiatę, którą zastąpił budynek garażowo-socjalny

O dodatkowym dofinansowaniu poinformowała na piątkowej konferencji prasowej Wiceminister Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska, która zwróciła się w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Premier zgodził się przyznać z rezerwy budżetu państwa 850 tysięcy złotych na dokończenie drugiego etapu modernizacji komendy PSP w Szczecinku. To pieniądze na poprawę bezpieczeństwa nas mieszkańców i komfortu pracy strażaków – mówiła na spotkaniu z mediami szczecinecka parlamentarzystka.

St. kpt. Michał Popowicz opowiedział z kolei co obejmie dalsza część modernizacji jednostki. Wykonana zostanie elewacja, zarówno na starszym budynku, jak i na części dobudowanej. Naprawiony zostanie dach, a nowa część komendy uzyska bramy garażowe oraz posadzki – wyliczał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku.