Strona główna Szczecinek Dożynki Powiatowe już jutro!

Dożynki Powiatowe już jutro!

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Już jutro, a więc w sobotę 9 września, teren wokół Zespołu Szkół nr 6 zamieni się w ogromny plac, na którym odbędą się Dożynki Powiatowe. Tegoroczne Święto Plonów po wielu latach powraca do Szczecinka, a muzyczną gwiazdą wydarzenia będzie zespół folkowy Tekla Klebetnica.

Zespół z Ustronia ma za sobą wiele udanych koncertów i niezwykłych festiwali, zarówno krajowych jak i zagranicznych. W swojej muzycznej karierze zaliczyli trasy koncertowe w 22 krajach na czterech kontynentach, m.in. w Stanach Zjednoczonych (ośmiokrotnie), Chinach, Australii, Nowej Zelandii, Jordanii, Gruzji czy Uzbekistanie. W Teksasie wystąpili wraz z Orkiestrą Symfoniczną Virtuosi of Houston pod batutą Andrzeja Grabca, kilkukrotnie współpracowali i występowali też z Orkiestrą Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze (m.in. w Filharmonii Narodowej).

Zanim jednak goście z południa zaprezentują się szczecineckiej publiczności, na wszystkich przybyłych do popularnego Rolniczaka czekać będzie mnóstwo innych atrakcji, o których więcej w zaproszeniu opowie starosta Krzysztof Lis.