Strona główna Szczecinek Drogowa rewolucja w Szczecinku

Drogowa rewolucja w Szczecinku

Bez wcześniejszych ostrzeżeń, dziś rozpoczęła się modernizacja ul. Koszalińskiej w Szczecinku, a konkretnie tzw. starego fragmentu tejże arterii. Zjazd z ul. Jana Pawła II jest już niemożliwy z powodu pojawienia się już o poranku ciężkiego sprzętu wraz z ekipą budowlaną.

Inwestycja wprowadzi w tymże obrębie miasta niemałą rewolucję. Kosztem niespełna 14 mln zł (z czego prawie 11,5 mln zł stanowi dotacja z Polskiego Ładu) położona zostanie nie tylko zupełnie nowa jezdnia (ze wzniesieniami przed przejściami dla pieszych), ale także głęboko zmodernizowane zostanie odwodnienie. Niebezpieczne skrzyżowanie z ulicami Zieloną i Jeziorną zostanie przebudowane, a część powierzchni pomiędzy blokami przeznaczona zostanie na dodatkowe miejsca parkingowe.

Niestety, modernizacji nie uda się dokonać bez usunięcia części terenów zielonych. Łącznie z tamtejszego krajobrazu bezpowrotnie zniknąć ma 12 drzew, które zostały już oznaczone przez ekipę odpowiedzialną za modernizację Koszalińskiej.

Mieszkańcy tej części miasta na remont czekali od dawna. Z odmienionej ulicy będą cieszyć się na pewno do marca przyszłego roku, póki co powinni jednak sprawdzić czy za szybą ich pojazdu nie pozostawiono pisemnej prośby o usunięcie auta.