Strona główna Szczecinek Szczecinecka Policja otworzyła się przed młodzieżą

Szczecinecka Policja otworzyła się przed młodzieżą

Za szczecineckimi policjantami pierwsze w historii miejscowej komendy wydarzenie typu dzień otwartych drzwi. Z zaproszenia szczecineckich mundurowych do wzięcia udziału w Drzwiach Otwartych licznie skorzystali głównie młodzi mieszkańcy Szczecinka. Wydarzenie przygotowane przez mundurowych z jednej strony miało przybliżyć od kuchni policyjną służbę, z drugiej zaś strony zachęcić i przekonać niezdecydowanych do służby w szeregach formacji.

O godzinie 10:00 w sali konferencyjnej Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku inspektor Andrzej Dziemianko przywitał licznie przybyłych gości. Następnie słowem wstępu przybliżył cel wczorajszej inicjatywy i przedstawił strukturę oraz piony szczecineckiej jednostki. Do dyspozycji odwiedzających utworzony został również punkt informacyjny, w którym można było uzyskać odpowiedzi na wszystkie nurtujące pytania dotyczące wymogów kandydata, niezbędnych dokumentów oraz innych szczegółów dotyczących procesu rekrutacji.

Po części merytorycznej nastąpiła ta atrakcyjniejsza część wydarzenia, gdzie każdy ciekawy i zainteresowany mógł już dotknąć, założyć, wejść czy spróbować. Dla odwiedzających udostępniono niebieski pokój, strzelnicę na której na co dzień policjanci doskonalą swoje umiejętności strzeleckie, a na parkingu policyjne motocykle i radiowozy. Dużym zainteresowaniem cieszył się również sprzęt używany podczas podwyższonego zagrożenia, który można było założyć i przymierzyć. Na dłuższą chwilę wszyscy zatrzymali się również na pokazie, który przygotował przewodnik psa służbowego wraz z czworonożnym kompanem Logarem.

O godzinie 14:00 drzwi Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku znowu zostały zamkniętę, a policjanci wrócili do swoich zadań. Dla tych, którym zabrokło odwagi a może osobiste plany uniemożliwiły odwiedzenie Nas podczas drzwi otwartych przypominamy, że wszystkie informacje dotyczące doboru znajdą Państwo na stronie internetowej szczecineckiej Policji.

Info: st. asp. Anna Matys