Strona główna Szczecinek Dwa wernisaże w szczecineckim muzeum

Dwa wernisaże w szczecineckim muzeum

Rozpoczęty właśnie tydzień w szczecineckim Muzeum Regionalnym zapowiada się nad wyraz ciekawie. Wszystko za sprawą aż dwóch wernisaży, które we wtorek i czwartek odbędą się w placówce przy ul. Szkolnej.

Pierwszy z nich to Projekt Elfenbusch, niecodzienna propozycja wystawiennicza Mariusza Kwiringa, na co dzień ucznia szczecineckiego I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety, przygotowana w ramach olimpiady Zwolnieni z teorii. Jak sugeruje nazwa, w trakcie wystawy będziemy mogli zapoznać się ze źródłami historycznymi związanymi z miejscowością Iwin (przed wojną właśnie Elfenbusch), które w większości pochodzą z zasobów prywatnych – mieszkańców miejscowości położonej w gminie Grzmiąca. Start wydarzenia już jutro o godz. 17:00, a ekspozycję będzie można podziwiać do 17 maja.

Drugą propozycją będzie prezentacja arcyciekawych fotografii autorstwa Kajetana Wlazło. Wystawa zatytułowana Ta nasza młodość składa się z niepublikowanych do tej pory zdjęć obrazujących życie Dużego Ogólniaka. Organizatorzy szczególnie gorąco zapraszają na wernisaż osoby, które na przełomie lat 70. i 80. XX w. byli uczniami i nauczycielami w tejże placówce – wspomnienia, emocje i powrót do tamtych dni gwarantowane! Uroczyste otwarcie wystawy zaplanowano na czwartek, tradycyjnie dla szczecineckiego muzeum na godz. 17:00.