Strona główna Szczecinek Dworzec ma “odzyskać dawny blask”

Dworzec ma “odzyskać dawny blask”

Małgorzata Golińska, wiceminister klimatu i środowiska, szczecinecka posłanka Prawa i Sprawiedliwości liczy na szybki i efektowny remont dworca w Szczecinku. Zadeklarowała pomoc dla samorządu przy staraniach o kolejne dofinansowania.

Na szczecinecki dworzec, którego remont ma się niebawem rozpocząć, Małgorzata Golińska wskazała, mówiąc o dotrzymanych obietnicach rządu Prawa i Sprawiedliwości. Przypomniała o wieloletniej batalii o niego i wyraziła nadzieję, że niebawem budynek, przejęty przed rokiem przez samorząd, odzyska swój dawny blask.

Zapowiedziała także, że jest gotowa do współpracy z władzami miasta, aby w pełni zmodernizować obiekt. Gdyby się okazało, że brakuje środków, ja ze swojej strony, podobnie jak w poprzednich latach, deklaruję, że będę ich szukać. Zachęcam również do tego, że jeśli uruchomiłyby się kolejne edycje Polskiego Ładu, składać wnioski. Wszystko po to, byśmy już nie mówili, że dworzec wymaga remontu, ale że odzyskał swój dawny blask – mówiła wiceminister.

Przypomniała również, że samorząd otrzymał na remont dworca blisko 14 mln złotych z rządowego programu inwestycji lokalnych oraz z Polskiego Ładu. I wbrew wypowiedziom burmistrza, jest to kwota, o jaką wnioskowały władze Szczecinka.

W obu przypadkach samorząd otrzymał tyle, o ile wnioskował i ile wówczas myślał, że potrzebuje. W kontekście częstych wypowiedzi burmistrza, który twierdzi, że jest źle traktowany przez rząd, że nie otrzymuje środków, a jeśli je dostaje, to są one niewystarczające, jest to bardzo ważna informacja – podkreśliła.

Pierwotnie remont dworca PKP w Szczecinku miał kosztować ok. 16 mln złotych. Dopiero w piątek, po procedurze przetargowej, udało się wyłonić wykonawcę. Miasto do inwestycji będzie musiało dopłacić blisko 9 mln złotych. Remont podzielono na dwa etapy.