Strona główna Szczecinek Dzieci z SP5 mają swojego… konia

Dzieci z SP5 mają swojego… konia

Uczniowie Piątki lubią pomagać! Mowa oczywiście o uczniach Szkoły Podstawowej nr 5 im. Jana III Sobieskiego w Szczecinku, którzy naprawdę wiedzą jak dzielić się dobrem, aby pomóc potrzebującym. Pomagają nie tylko ludziom, ale również zwierzętom. Od najmłodszych lat w tej szkole dzieci są uczone współczucia i empatii, gdyż ważnym jest aby nie zapominać o tych, którzy sami nie są w stanie sobie poradzić.

W październiku grupa uczniów postanowiła dokonać wirtualnej adopcji konia z fundacji Centaurus, zajmującej się ratowaniem zwierząt krzywdzonych przez człowieka. Dzieci same zebrały pieniądze, aby móc wpłacać określoną kwotę co miesiąc na konto wybranego przez siebie konia. Wybór padł na klacz o imieniu Kwarta, która po całym życiu spędzonym na pracy dla człowieka, gdy już nie była w stanie spełniać wszystkich rozkazów swojego właściciela, przeznaczona została na sprzedaż do ubojni. Wcześniej jednak była specjalnie tuczona, aby cena na skupie żywca była bardziej opłacalna. Obecnie jest już wykupiona przez fundację i cieszy się spokojną starością, między innymi dzięki uczniom SP5. Szkoła otrzymała certyfikat adopcji, a uczniowie już wiedzą, jak wiele można zdziałać razem.

W grudniu przyszła kolejna okazja do pomagania. Szybkie i hojne zaangażowanie uczniów i ich rodziców oraz pracowników SP5 w ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka, pozwoliło na zakup sprzętu AGD oraz wielu innych darów dla potrzebującej rodziny. Szkoła otrzymała dyplom, ale najważniejsza jest ogromna radość, która płynie ze świadomości dawania dobra, dzielenia się i wspierania.

Akcje wolontariackie prowadzone w „Piątce” są już pewną tradycją, bo również co roku pomagają szczecineckiemu schronisku dla zwierząt, zbierali dary dla Ukrainy, wspierali wiele innych akcji i z całą pewnością będą nadal wspierać potrzebujących, bo to dla nich ma sens i daje poczucie bycia potrzebnym.

Info: Dział promocji SP5