Strona główna Szczecinek Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami SP nr 7

Dzielnicowy na spotkaniu z uczniami SP nr 7

Dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 im. Noblistów Polskich w Szczecinku, aby porozmawiać o hejcie i cyberprzemocy, a także wyjaśnić, jakie konsekwencje, w tym również prawne wiążą się z takimi zachowaniami.

Internet niewątpliwie daje wiele możliwości. Jest źródłem informacji i wiedzy, jednak wykorzystywany w sposób niewłaściwy, może wyrządzić sporo szkód. Hejt, udostępnianie danych osobowych, nękanie rówieśników, ośmieszanie, wyzwiska, dostęp do treści nieodpowiednich do wieku, to wszystko może przynieść za sobą poważne, negatywne konsekwencje. Aby tego uniknąć, szczecinecki dzielnicowy w ramach autorskiego przedsięwzięcia profilaktycznego pn.: „Strzał w dziesiątkę” spotkał się z uczniami szczecineckiej „siódemki”.

Młodzieży zostały przedstawione formy cyberprzemocy oraz procedura postępowania w przypadku stwierdzenia takiego zjawiska. Policjant wymienił także inne zagrożenia z użyciem Internetu, komputera, tabletu, czy telefonu komórkowego. Wyjaśnił, czym jest czyn karalny oraz jakie konsekwencje może ponieść osoba nieletnia w związku z popełnionym czynem zabronionym. 

Dzielnicowy poruszył także tematykę dotyczącą przemocy rówieśniczej, wyjaśniając tym samym jak ważny jest wzajemny szacunek oraz tolerancja. 

Spotkanie ze strony młodych odbiorców cieszyło się dużym zainteresowaniem, a dzielnicowy zapewnia o kontynuacji swoich działań w ramach „Strzału w dziesiątkę” do czerwca 2024r.

st.asp. Anna Matys
Oficer prasowy
KPP w Szczecinku