Strona główna Szczecinek Ekonom z największą halą sportową w powiecie

Ekonom z największą halą sportową w powiecie

Hala widowiskowo-sportowa przy Zespole Szkół nr 1 w Szczecinku została oficjalnie otwarta! Pełnowymiarowy obiekt o powierzchni prawie dwóch tysięcy metrów kwadratowych służyć będzie zarówno uczniom szczecineckiego Ekonomika jak i mieszkańcom regionu.

Budowa hali kosztowała prawie 13 mln złotych, z czego 30% to ministerialne dofinansowanie. To jedna z największych inwestycji sportowych w powiecie od lat. Hala spełnia wszelkie standardy związane z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. Dodatkowo są w niej dwie duże sale na fitness i siłownię. Trybuny pomieszczą ponad 350 kibiców. Obok hali jest duży parking – mówi starosta Krzysztof Lis.

Hala sportowa powstała z ogromnym (4,5 mln zł) dofinansowaniem resortu sportu. Szczecinecka posłanka PiS, wiceminister klimatu i środowiska Małgorzata Golińska jest przekonana, że warto było powalczyć o zewnętrzne środki: Zawsze się cieszę, gdy takie pieniądze uda się sprowadzić do naszego regionu. Tutaj radość jest jeszcze większa, bo hala powstawała z myślą o uczniach, a sport w życiu młodzieży bardzo często jest priorytetowy.

Uczniowie, którzy teraz będą korzystać z hali są bardzo zadowoleni: Do tej pory nie mieliśmy takich warunków. Trudno porównać tę halę z czymkolwiek, bo to zupełnie nowy, lepszy budynek. Daje nam inne możliwości rozgrywek i ćwiczeń.

W ramach inauguracji zajęć sportowych, zaproszeni goście próbowali wbić gola stojącemu na bramce staroście. Nie każdemu sztuka ta się udała, ale do siatki trafiła m.in. szczecinecka parlamentarzystka. Nie zabrakło także pokazów, które przygotowały kluby Akrofitness Szczecinek oraz ULKS Taekwondo Borne Sulinowo.

W najbliższych planach starostwa jest poprawa infrastruktury sportowej przy Zespole Szkół Technicznych oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Hala przy Mechaniku już powstaje, z kolei na prace w obiekcie na Świątkach powiat otrzymał właśnie pozwolenie budowlane.