Strona główna Szczecinek Elżbieta Cherezińska spotkała się z czytelnikami

Elżbieta Cherezińska spotkała się z czytelnikami

Na zaproszenie Samorządowej Agencji Promocji i Kultury nad Trzesiecko zawitała Elżbieta Cherezińska, jedna z najbardziej poczytnych autorek w naszym kraju. Specjalizująca się w powieściach historycznych pisarka przyjechała do Szczecinka w ramach promocji swojego najnowszego dzieła zatytułowanego Sydonia. Słowo się rzekło.

Proza Elżbiety Cherezińskiej od lat porywa rzesze czytelników, nic więc dziwnego, że niedawna premiera książki wzbudza wciąż duże emocje. Najlepszym tego dowodem była szczelnie wypełniona sala Centrum Konferencyjnego Zamek, którą we wtorkowe popołudnie tłumnie odwiedzili miłośnicy literatury.

Najnowsza powieść mieszkającej w Kołobrzegu pisarki ukazuje losy Sydonii von Borck, średniowiecznej szlachcianki wielokrotnie posądzanej o czary. Najpoważniejszym z zarzutów było oskarżenie o rzucenie klątwy na rodzinę Gryfitów. Sydonia po porzuceniu przez księcia Ernesta Ludwika miała przepowiedzieć, że nie minie 50 lat, jak jego ród wyginie. Uznano to za przestępstwo polityczne, zwłaszcza w kontekście niewyjaśnionych zgonów kolejnych książąt. Ostatni z nich Bogusław XIV zmarł bezpotomnie w 1637 roku. Po więcej zapraszamy do ciepło przyjętej przez krytyków powieści i wyrażamy nadzieję, że autorka m.in. Hardej czy też Legionu wkrótce ponownie przybędzie spotkać się ze szczecineckimi czytelnikami.

REKLAMA