Strona główna Szczecinek Emocje wyładowali dewastacjami

Emocje wyładowali dewastacjami

Powrót do szkoły od szkolnych ław musiał być dla niektórych niezwykle traumatycznym zdarzeniem. W kończącą ferie zimowe niedzielę doszło do dwóch dewastacji, których sprawcami byli młodociani mieszkańcy Szczecinka.

W dniu 26.02.2023 około godziny 16:30 na Centralnym Placu Zabaw przy ulicy Lelewela operator monitoringu zauważył chłopca, który markerem mazał na zjeżdżalni – wyjaśnia Grzegorz Grondys, Komendant Straży Miejskiej w Szczecinku, jednocześnie dodając – Na miejscu strażnicy wylegitymowali dwóch nieletnich. Sprawcą okazał się trzynastolatek przebywający na placu zabaw wraz z bratem. W kieszeni miał również farbę w sprayu. Obaj chłopcy zostali doprowadzeni do miejsca zamieszkania i przekazani matce. Materiały ze zdarzenia przekazano Policji.

Z kolei w w tym samym dniu około godziny 19:45 dyżurny straży miejskiej otrzymał informację o sześcioosobowej grupce młodych mężczyzn, którzy zniszczyli drzwi wejściowe do klatki schodowej przy ulicy Chełmińskiej 12D. Strażnicy zauważyli te osoby na ulicy Armii Krajowej. Na widok patrolu młodzież zaczęła uciekać w kierunku ulicy Zana – relacjonuje szef szczecineckich strażników, uzupełniając – W bezpośrednim pościgu strażnicy zatrzymali czterech z tej grupy. Młodzieńcy mieli od 15 do 20 lat. Po wykonaniu czynności służbowych, najmłodszy został przekazany ojcu, a pozostali zwolnieni, zaś materiały w tej sprawie przekazano Policji.