Strona główna Szczecinek Festiwal Balonowy już jutro!

Festiwal Balonowy już jutro!

Szczecinek ponownie zostanie opanowany przez efektowne balony. Wszystko to oczywiście za sprawą kolejnej edycji jednej z najlepiej rozpoznawalnych imprez w naszym regionie.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie to największy w kraju festiwal z charakterystycznymi statkami powietrznymi w roli głównej. Na 15. edycję wydarzenia zjadą ekipy nie tylko z Polski, ale też z Niemiec, Francji, Szwecji oraz Holandii – łącznie okrągła liczba 40 załóg. Pierwsza okazja do ich podziwiania nadarzy się już w czwartkowy wieczór, kiedy to o godz. 19:00 nastąpi oficjalne otwarcie imprezy, a po niej (jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne) balony rozpocząć mają inauguracyjne loty.

Podobnie jak przed rokiem, dla mieszkańców oraz turystów przygotowano dwie nocne gale. Pierwsza to tradycyjny już pokaz na płycie stadionu Lechii, ale w zmodernizowanym wydaniu. W piątkowy wieczór nadającego balonom rytm dyrygenta wspierać będą w tym roku dodatkowo zawodowy muzyk oraz znany raper Nowator. Na drugą galę złoży się z kolei pokaz paralotniarzy, którzy swoje nieprzeciętne umiejętności zaprezentują w sobotę nad taflą jeziora Trzesiecko.

Dla Szczecinka Festiwal Balonowy to jeden z ważnych produktów turystycznych. Wydarzenie gromadzące kilka tysięcy ludzi, łączące różne potrzeby kulturalne to doskonały kierunek budowania rozpoznawalności miasta. Zależy nam, żeby Szczecinek był utożsamiany właśnie z takimi emocjami i energią, jaką niesie za sobą Festiwal Balonowy. Projekt, który zapoczątkowaliśmy 15 lat temu, dziś przynosi wspaniałe efekty. Tak właśnie chcemy rozwijać miasto z myślą o tym, co będzie za kolejne 15, 20 czy 30 lat. Tegoroczna edycja Festiwalu to największa tego typu impreza w kraju. To dla nas ogromna nobilitacja, ale również wyzwanie, aby festiwal z roku na rok przyciągał coraz większą grupę turystów – wyjaśnia i jednocześnie zaprasza do wspólnej zabawy burmistrz Jerzy Hardie-Douglas.

Zobaczcie koniecznie w naszych materiałach video jak było przed rokiem!