Strona główna Szczecinek Gabriel Łosiewicz udanie rozpoczął sezon zimowy

Gabriel Łosiewicz udanie rozpoczął sezon zimowy

Szczecinecki tenisista Gabriel Łosiewicz zainaugurował sezon zimowy. Uczeń I LO w Szczecinku w dniach 19-21 listopada wziął brał udział w tenisowym Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów „Powiat Poznański 2022” w Puszczykowie.

Trenujący na co dzień na kortach Aqua-Tur sp. z o.o. w Szczecinku pod okiem trenera Justina Clarke´a zawodnik bardzo dobrze rozpoczął sezon zimowy na kortach twardych. Gabriel w parze z Szymonem Małeckim (z KS Promień Opalenica), po emocjonującej walkach w I rundzie z parami Marcel Bajołek / Jakub Huldbój (7:5 i 6:3) oraz Kamil Kołodziejczyk / Olaf Wiśniewski (3:6 i 7:6(4) i 11:9) znaleźli się w finale. Dopiero tu ulegli duetowi Filip Bojko / Marcin Andrzejczak (6:4 i 6:3) zajmując ostatecznie II miejsce w grze deblowej.

W rywalizacji singlowej Gabriel dotarł do ćwierćfinału, wygrywając po drodze mecz z Piotrem Przybylskim z Tenisowego Uczniowskiego Klubu Sportowego LEO Trąbki Małe (6:2, 6:2), a następnie pokonując Jana Koniecznego ze Stowarzyszenia REDECO SiR Wrocław (6:2 i 6:0), by ulec w następnej fazie Marcinowi Andrzejczakowi z KS Klub Tenisowy Szczawno Zdrój.

Info: Piotr Rozmus