Strona główna Szczecinek Gruppa Siedem wylądowała nad Trzesieckiem

Gruppa Siedem wylądowała nad Trzesieckiem

Jednym z dwóch otwarć wystaw mających wczoraj miejsce w Centrum Konferencyjnym Zamek był wernisaż Gruppy Siedem. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem.

Jak zdradził nam jeden z założycieli tego nieformalnego gremium – Piotr Jakubczak – Gruppa Siedem powstała w ramach „walki z kiczem”. Malarscy buntownicy sprzeciwiają się „discopolonizacji” sztuki, zdecydowanie też odcinają się od współczesnych trendów. Artyści wywodzą się z różnych środowisk i uczelni, ale niektórzy z nich mają już za sobą udział w tworzeniu artystycznych formacji, jak np. doskonale znany nad Trzesieckiem Dariusz Miliński (autor muralu znajdującego się tuż przy ratuszu), który współtworzył grupę artystyczną Pławna 9.

Prace przywiezione przez członków grupy do Szczecinka nie tylko przyciągają mistrzowskim wykonanie, ciekawą formą, ale przede wszystkim różnorodnością. To również w dużej mierze zasługa elementu zaskoczenia – Każda nasza wystawa jest inna i nikt z nas właściwie do końca nie wie co pokażemy na następnej – kończy jeden z inicjatorów Gruppy Siedem.