Strona główna Szczecinek Himalaje w Szczecinku

Himalaje w Szczecinku

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza mieszkańców na spotkanie ze słynnym himalaistą Rafałem Fronią. Wydarzenie pn. Skalny Pielgrzym będzie miało miejsce na początku przyszłego miesiąca.

Szczecinecki gość to nie tylko zdobywca ośmiotysięczników, ale także maratończyk, podróżnik oraz pisarz, autor książek Anatomia Góry i Rozmowa z Gór. Zawodowo jest kartografem i właścicielem Wydawnictwa Turystycznego PLAN. Na swoim koncie ma już wiele ekscytujących wypraw, m. in. do Afryki i Karakorum oraz oczywiście w Andy i Himalaje. Przez 13 lat był członkiem RC Karpacz Karkonosze, pełniąc tam po drodze również funkcję prezydenta. Uczestniczył w programach Polski Himalaizm Zimowy oraz Narodowa Zimowa Wyprawa na K2.

Uczestnik programów Polski Himalaizm Zimowy oraz Narodowa Zimowa Wyprawa na K2 nad Trzesiecko przybędzie 5 marca, a spotkanie z mieszkańcami zaplanowano w szczecineckim Zamku Książąt Pomorskich. W jego trakcie nie tylko będziemy mogli posłuchać wyprawach w których brał udział, a także nabyć publikacje jego autorstwa. Nie zabraknie też czasu na chwilę rozmowy i zdobycie dedykacji do własnego egzemplarza książki.