Strona główna Szczecinek Horrendalnie droga ciepła woda

Horrendalnie droga ciepła woda

Na osiedlu Zachód od kilku dni nie mówi się o niczym innym niż rozliczenia za wodę, które do swoich lokatorów rozesłała Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa. W większości z nich zawarte jest wezwanie do uregulowania ogromnej niedopłaty, trudno jest więc się dziwić mało przyjemnemu zaskoczeniu mieszkańców.

Poruszeniu wśród mieszkańców osiedla Zachód trudno się dziwić również z innego względu – opłaty w tej części miasta już od dawna należą do najwyższych nad Trzesieckiem. Władze spółdzielni wskazują również na inne problemy: jedne tkwią w przestarzałej konstrukcji bloków na Zachodzie, inne w postępowaniu samych mieszkańców.

Mieszkańcy sporą częścią winy za horrendalne dopłaty obarczają jednak pracowników spółdzielni. Jej władze po części z zarzutami się zgadzają i niejako na pocieszenie wskazują na maleńkie światełko w tunelu, a zobowiązania obiecują w razie konieczności rozłożyć na raty.

Do problemu na pewno jeszcze nieraz będziemy wracać. Na przyszły tydzień zaplanowano spotkanie prezesa spółdzielni z mieszkańcami, w którym również zamierzamy uczestniczyć.