Strona główna Szczecinek Juchowo wygrywa Bitwę Regionów

Juchowo wygrywa Bitwę Regionów

Dziewięć Kół Gospodyń Wiejskich stanęło w sobotę w szranki eliminacji powiatowych konkursu Produkt Polski – Bitwa Regionów. Organizowane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa wydarzenie w tym roku odbywa się po raz ósmy.

Wspaniałe zapachy dało się wyczuć w powietrzu na długo przed pojawieniem się na placu przed Zespołem Szkół nr 6 im. St. Staszica w Szczecinku. Drużyny rywalizujące w konkursie nie tylko walczyły o podniebienia jurorów konkursu, ale również oferowały swoje produkty mieszkańcom. Nie brakowało więc tradycyjnych pajd chleba ze smalcem, pierogów, wiejskich chlebów czy też orzeźwiających lemoniad. Wydarzeniu towarzyszyły stoiska promocyjne oraz informacyjne, a o oprawę muzyczną zadbali uczniowie pełniącego rolę gospodarza Rolniczaka.

Ostatecznie, zdaniem komisji konkursowej, najpyszniejszą potrawę przygotowało KGW Mirabelki z Juchowa. Drugie miejsce zajęło KGW Sulikowianki, zaś trzecie przypadło KGW Lawendowy Zakątek z Nowego Koprzywna. Zwycięzcy awansowali do dalszego etapu konkursu, gdzie będą oczywiście reprezentować powiat szczecinecki!

REKLAMA