Strona główna Szczecinek Kiermasz Wielkanocny po raz trzeci

Kiermasz Wielkanocny po raz trzeci

Rozpoczęła się trzecia edycja szczecineckiego Jarmarku Wielkanocnego. Impreza trwać będzie aż 6 dni, od dziś aż do czwartku, a atrakcji nie powinno zabraknąć dla mieszkańców w każdym wieku.

Podczas wydarzenia mieszkańcy regionu mogą zakupić przede wszystkim produkty regionalne i rękodzieło na świąteczne stoły. Podczas sześciodniowego kiermaszu zbierane są także środki na maleńką Nadię, która walczy z SMA. Aby wspomóc zbiórkę mieszkanki Szczecinka wystarczy skorzystać z oferty jednego ze stoisk pod namiotem w samym sercu kiermaszu albo też wziąć udział w loterii fantowej organizowanej w jednym z drewnianych domków.

Pierwszy dzień na placu Wolności całkowicie zdominowali członkowie Drużyny Wielkanocnego Zająca, którą tworzyli przedstawiciele Funduszu Tratwa. Wraz z wolontariuszami zbierali oni środki finansowe, które przeznaczą na organizację wypoczynku letniego dla swoich podopiecznych. W ramach kwesty, za dobrowolną opłatę do puszek przekazywali wielkanocne ciasteczka, rzeżuchę, bukszpan oraz balony i naklejki dla dzieci. Ponadto na terenie kiermaszu prowadzili piknik rodzinny, a na nim wiele atrakcji i animacji takich jak malowanie twarzy, tatuaże brokatowe, duże maskotki, zabawy, popcorn oraz tęczowe warkoczyki.

W trakcie kolejnych dni kiermaszu nie zabraknie również innych atrakcji dla najmłodszych – m.in. wraz ze szczecineckimi przedszkolami ozdabiane będą wielkie pisanki, ale w akcji będą mogły brać też inne dzieci.