Strona główna Szczecinek Kochana… proszę, badaj się

Kochana… proszę, badaj się

Corocznie, 8 marca to dzień szczególny, dzień, w którym cały świat obchodzi Dzień Kobiet. W tę doniosłą datę, kandydaci Lewicy do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego zorganizowali wyjątkową konferencję prasową. Spotkanie nie tylko upamiętniało kobiece święto, lecz także stanowiło okazję do promowania zdrowia i profilaktyki.

Na czele tej inicjatywy stoi Marek Łagocki, lider listy Nowej Lewicy do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, który zorganizował autorską akcję o wymownym tytule: Kochana… proszę, badaj się. Celem tej inicjatywy jest skłonienie kobiet do regularnych badań profilaktycznych, które mogą mieć kluczowe znaczenie dla zachowania zdrowia i życia.

Dzisiaj chcemy zadbać o zdrowie naszych pań – naszych córek, sióstr, żon, babć i wszystkich kobiet w naszym regionie – mówił w Szczecinku redaktor Marek Łagocki – My jako mężczyźni apelujemy do was drogie panie, badajcie się, by nie było za późno, bo chcemy spędzić z wami całe życie i jeszcze jeden dzień dłużej.

Podczas konferencji, obok apeli o zdrowie kobiet, nie mogło zabraknąć również serdecznych życzeń i wsparcia. Michał Wiktorowski, który z miejsca 3 do Sejmiku reprezentuje powiat białogardzki, wygłosił inspirujące słowa skierowane do wszystkich Pań. W imieniu swoim i moich kolegów chciałbym życzyć wam wszystkiego najlepszego – mówił Wiktorowski. Niech każdy dzień waszego życia będzie pełen miłości, pozytywnej energii i spełnionych marzeń – dodał.

Nie mogło również zabraknąć symbolicznego gestu. Mężczyźni po konferencji rozdawali kwiaty – tulipany, które trafiły w ręce kobiet napotkanych w centrum Szczecinka. Każda kobieta dostała dodatkowo kalendarzyk z hasłem akcji Kochana… proszę, badaj się.