Strona główna Szczecinek Kolejne dofinansowanie na halę przy SOSW

Kolejne dofinansowanie na halę przy SOSW

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku Powiat Szczecinecki pozyskał z Ministerstwa Sportu ponad 3,8 mln zł na budowę nowej hali sportowej przy SOSW im. Jana Brzechwy w Szczecinku. To jednak nie jedyne środki o które ubiegał się samorząd. Dzięki dobrze przygotowanemu wnioskowi, na realizację tej ważnej inwestycji otrzymał również 4,5 mln zł z Urzędu Marszałkowskiego w ramach PFRON.

Zaledwie w zeszłym tygodniu starosta Krzysztof Lis parafował umowę dotyczącą dofinansowania przedsięwzięcia przez Ministerstwo Sportu, a dziś (12 kwietnia) otrzymał kolejną, kapitalną wiadomość w związku z jego wsparciem ze strony Urzędu Marszałkowskiego. Cała inwestycja ma kosztować ok 10 mln zł, zaś łączne dofinansowanie, jakie Powiat Szczecinecki otrzyma na ich realizację, wyniesie ponad 8,3 mln zł!

Trudno chyba wyobrazić sobie lepszy montaż finansowy. Środki udało się pozyskać dzięki wzorowo przygotowanym aplikacjom, a za te, odpowiadała st. inspektor Agnieszka Milewczyk z Wydziału Funduszy Zewnętrznych, Współpracy i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Szczecinku. Powiat zamierza ogłosić przetarg na realizację tego zadania, najpewniej już w przyszłym tygodniu.

Sala widowiskowo-sportowa o powierzchni 448,39 m2 będzie połączona ze szkołą specjalnym łącznikiem. W części sali sortowej obiekt będzie parterowy, w części zaplecza – 3 kondygnacyjny. Na parterze podzielony będzie na dwie części: salę widowiskowo – sportową o wymiarach ok. 15mx30m, oraz zaplecze socjalno – techniczne o wymiarach ok. 15mx10m, w którym zlokalizowane zostaną szatnie i łazienki dla sportowców, toalety ogólnodostępne (w tym toaleta dla osób z niepełnosprawnościami), pokój nauczyciela (trenera) i pomieszczenie 1-szej pomocy, magazyn, pomieszczenie gospodarcze, oraz kotłownia. Na drugim piętrze nad zapleczem socjalnym zaprojektowano widownię ze 124 miejscami siedzącymi.

Do SOSW uczęszcza wielu uczniów, Ośrodek prowadzi rozbudowane zajęcia sportowe i działa przy nim szkolna drużyna. Nowa hala z pewnością stworzy nowe możliwości fizycznego rozwoju uczniów. Co ważne, w starej sali gimnastycznej powstaną sale rehabilitacyjno-rewalidacyjne.
Warto podkreślić, że na przestrzeni ostatnich lat infrastruktura sportowa szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Szczecinecki przeszła prawdziwy renesans. W zasadzie każda z nich może poszczycić się nową halą sportową lub widowiskowo-sportową.

Info: Piotr Rozmus