Strona główna Szczecinek Kolejne roszady wśród szczecineckich radnych

Kolejne roszady wśród szczecineckich radnych

Czwartkowa sesja Rady Miasta Szczecinek przyniosła kolejne roszady w jej ławach. I nie są to z pewnością ostatnie zmiany, które czeka szczecinecki samorząd.

Poza exposé nowego burmistrza oraz ustaleniem składów komisji, jednym z najważniejszych punktów wczorajszych obrad był wybór nowego Przewodniczącego Rady Miasta. Głosowanie było następstwem wyboru Daniela Raka na stanowisko Wicestarosty Szczecineckiego. W wyniku porozumienia dwóch największych klubów w szczecineckiej radzie, szefostwo tegoż gremium przypadło przedstawicielowi Platformy Obywatelskiej, a konkretnie Grażynie Kuszmar. Za jej kandydaturą głosowało 16 radnych, dwóch radnych się wstrzymało od głosów, a jeden był przeciw.

W trakcie czwartkowej sesji ślubowanie złożył też Szymon Kiedel, który radnym został po rezygnacji z mandatu przez Macieja Makselona. Nie może być on jednak pewny swojego wyboru, gdyż na 29 maja zaplanowano rozpatrzenie przez koszaliński sąd protestu KWW Douglasa ws. startu w wyborach starego-nowego wiceburmistrza. Wachlarz możliwych scenariuszy jest szeroki, a w najgorszym przypadku przewiduje nawet unieważnienie wyborów w szczecineckim okręgu nr 3 oraz ich powtórzenie.

Jakby tego było mało, w trakcie przyszłego spotkania radnych czekają nas kolejne ruchy na sesyjnej sali. Wszystko dlatego, że wygasły z mocy prawa mandat Daniela Raka przejmie Ewa Ogrodzińska, która prawdopodobnie na kolejnej sesji złoży ślubowanie.