Strona główna Szczecinek Kolejni mistrzowie kraju w szeregach AS Spider Szczecinek

Kolejni mistrzowie kraju w szeregach AS Spider Szczecinek

Za reprezentantami Akademii Sportów Spider Szczecinek bardzo udany udział w Mistrzostwach Polski Kickboxingu Kadetów. W imprezie rozgrywanej w świętokrzyskim Bałtowie wystartowało ponad 600 zawodników.

Najlepiej zaprezentowali się Szymon i Wiktor Sokołowscy, którzy wspólnie zdeklasowali swoją kategorię wagową do 47 kg. Każdy stoczył po 3 zwycięskie walki w drodze do wspólnego finału, ale z uwagi na fakt, że to Szymon wygrał wszystkie pojedynki przed czasem to bracia ustalili, że tytuł mistrza kraju odbierze właśnie on.

Bardzo udane występy zaliczyła również Paulina Sorgowicka, która z Bałtowa wraca z drugim miejscem w kategorii do -46 kg. Zawodniczka znad Trzesiecka jedynie o włos uległa w walce finałowej o zaledwie punkt swojej przeciwniczce. To i tak ogromny sukces dla Pauliny biorąc pod uwagę przejście do wyższej kategorii wagowej niż rok temu – podkreśla opiekun naszych zawodników Bartłomiej Mienciuk, jednocześnie dodając – Jestem przekonany, że dzięki tej lekcji Paulina dostanie kolejny zastrzyk motywacji i wzniesie swoje umiejętności na kolejny poziom.

Największą, niespodzianką okazał się brązowy medal dla Tosi Zalewskiej, a to z uwagi na bardzo krótki staż treningowy zawodniczki. Mniej szczęścia mieli pozostali nasi zawodnicy, którzy trafili na mocnych rywali już w pierwszej części drabinek – relacjonuje popularny Wega, uzupełniając – Gaja Kłosowska i Krzysztof Szymański wygrali swoje pierwsze walki, ale gratulacje należą się również Jakubowi Półtorakowi, który mimo porażki wykazał się ogromnym sercem do walki.

Bałtowskie mistrzostwa były ostatnimi zawodami pierwszej połowy sezonu. Na podsumowanie przyjdzie czas 19 czerwca, kiedy to w Spider Gym odbędzie się sportowy piknik.