Strona główna Szczecinek Konwencja szczecineckiej Trzeciej Drogi

Konwencja szczecineckiej Trzeciej Drogi

Ochrona zdrowia, walka z wykluczeniem cyfrowym i rozwój walorów turystycznych – Trzecia Droga zaprezentowała w sobotę swoje postulaty dla powiatu szczecineckiego.

W trakcie konwencji programowej przedstawiono reprezentantów Polskiego Stronnictwa Ludowego i Polski 2050 w najbliższych wyborach samorządowych. To kilkudziesięcioosobowa grupa, która chce powalczyć o fotele wójtów i burmistrzów oraz mandaty w radach gmin, miast i powiatu szczecineckiego.

W ich sukces wierzy Radosław Lubczyk, który liczy, że uda się powtórzyć wynik Trzeciej Drogi z wyborów 15 października. Mamy nadzieję, że 7 kwietnia, pokażemy naszą siłę i zdobędziemy mandaty zarówno do miasta, powiatu, jak i sejmiku – mówił poseł, jednocześnie dodając – Samorząd musi być mocny a ludzie w nim zasiadający muszą być mądrzy, by mogli reprezentować polskie społeczeństwo.

Na liście postulatów Trzeciej Drogi w powiecie szczecineckim znalazły się kwestie zdrowotne, turystyka czy rozwój kompetencji cyfrowych. Mówił o nich kandydat do rady powiatu Maciej Lechowicz. Chciałbym, żebyśmy w naszym powiecie stworzyli ekosystem, w którym dzieci będą mogły rozwijać swoje kompetencje cyfrowe, chciałbym w tym rozwoju wspierać osoby starsze – przekonywał Lechowicz, zaznaczając, że niezwykle ważne jest, by przygotować się na nadchodzącą rewolucję sztucznej inteligencji.

W najbliższych wyborach samorządowych Trzecia Droga wystawi kandydatów na wójta Grzmiącej i burmistrza Bornego Sulinowa. W walce o stanowisko burmistrza Szczecinka komitet popiera kandydaturę Jerzego Hardie-Douglasa.