Strona główna Szczecinek Kpt. Mirosław Śledź odchodzi z KP PSP w Szczecinku

Kpt. Mirosław Śledź odchodzi z KP PSP w Szczecinku

charset=Ascii xr:d:DAFcng9rYws:3,j:48377486808,t:23030814

Po dwudziestu latach służby w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku kpt. Mirosław Śledź żegna się z miejscowymi strażakami. To człowiek o wielkim sercu, pasji do pełniącego przez siebie zawodu i przede wszystkim pełen chęci do niesienia pomocy innym. Wieloletni oficer prasowy szczecineckiej komendy awansował na stanowisko Zastępcy Naczelnika w Wojewódzkim Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Bornem Sulinowie.

Mirosław Śledź z ochroną przeciwpożarową związany jest od 2003 roku, kiedy to rozpoczął służbę jako stażysta w Komendzie Powiatowej PSP w Szczecinku. W 2004 r. ukończył kurs kwalifikacyjny podoficerów PSP w Szkole Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy. Przez lata dotychczasowej służby zajmował takie stanowiska jak kierownik sekcji ds. kwatermistrzowsko-technicznej, naczelnik wydziału operacyjno-szkoleniowego, a w latach 2020-2021 pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku.

W sposób szczególny związany był ze współpracą z mediami, bowiem przez ostatnie lata zajmował też wspomniane już stanowisko rzecznika prasowego. Odpowiadał za dobre funkcjonowanie Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Szczecinku czy też nadzorowanie działalności Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie szczecineckim. Organizował wiele ćwiczeń jak również manewrów szkoleniowych, a także realizował wiele kampanii prewencyjnych związanych z bezpieczeństwem.

Od początku wspierał portal Szczecinek112, a profesjonalnie udzielając informacji przyczyniał się do jego rzetelnego rozwoju. Udzielał dobrych rad podczas organizacji dwóch edycji Strażackiego Konwoju Świętego Mikołaja. Za to wszystko serdecznie Panu dziękujemy! To zaszczyt budować wiele projektów wspólnie z tak doświadczoną osobą, a w dodatku pełną empatii oraz dobrej energii. Mamy nadzieję, iż odnajdzie się Pan w nowym miejscu. Tym samym życzymy wielu sukcesów i spełniania planów zawodowych.

Dziękujemy, powodzenia!

Jakub Łosek, Szczecinek112