Strona główna Szczecinek Krasnoludek musi opuścić zajmowany lokal

Krasnoludek musi opuścić zajmowany lokal

Za nami kolejny zwrot w sporze pomiędzy Przedszkolem Niepublicznym Krasnoludek oraz Urzędem Miasta Szczecinek. W poniedziałek poznaliśmy wyrok Sądu Okręgowego w Koszalinie w sprawie wypowiedzenia przez Komunalne Centrum Usług Wspólnych w Szczecinku umowy najmu miejskiego lokalu prowadzącym Przedszkole Niepubliczne Krasnoludek.

Przypomnijmy, że spór w tej kwestii toczy się od 28 kwietnia 2022 roku. Właśnie tego dnia KCUW wypowiedziało umowę najmu, a powodem takiej decyzji było niedotrzymanie przez wynajmującego warunków zawartej umowy. Krasnoludek decyzję urzędników zaskarżył, ale przed trzema dniami ostatecznie orzeczono wobec placówki eksmisję.

Fakt ten został potwierdzony na zwołanym dziś w ratuszu briefingu. Zapadł prawomocny wyrok w sprawie toczącego się postępowania przeciwko spółce cywilnej, która prowadzi Przedszkole Krasnoludek. W wyniku tego wyroku miasto uzyskało już prawo dostępu do nieruchomości znajdującej się przy ul. Przemysłowej. Tym samym Przedszkole Krasnoludek zostało zobligowane prawomocnym wyrokiem do opuszczenia tego lokalu – poinformował dziś Tomasz Czuk, Dyrektor KCUW w Szczecinku.

Do decyzji sądu odniósł się również obecny na spotkaniu z mediami wiceburmistrz Maciej Makselon. Wielokrotnie to podkreślaliśmy i tym razem również podkreślam, że dobro dzieci jest tutaj najważniejsze. Teraz również liczę na zdrowy rozsądek spółki, która obecnie przebywa w tym budynku bezprawnie, że ten zdrowy rozsądek zachowa i że dzieci i rodzice nie ucierpią na tej transformacji właścicielskiej osób, które będą prowadziły tam przedszkole – mówił zastępca Daniela Raka.

Prowadzące Przedszkole Krasnoludek do sprawy dziś publicznie się nie odniosły, mają to uczynić w najbliższym czasie.