Strona główna Szczecinek Krzysztof Lis ponownie starostą

Krzysztof Lis ponownie starostą

Zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami, powiatowi radni powiatowi zdecydowali o ponownym wyborze Krzysztofa Lisa na funkcję Starosty Szczecineckiego.

Prezes Porozumienia Samorządowego Powiatu Szczecineckiego zdobył w tajnym głosowaniu 13 z 19 głosów. Krzysztof Lis to doświadczony samorządowiec, który urząd starosty szczecineckiego sprawuje od 2000 roku. Często słyszałem, że to doświadczenie może mi przeszkadzać – przyznał starosta. – Zapewniam, że tak nie będzie, a wręcz pomoże w tym, co jest związane z samorządem powiatowym oraz realizacją zadań i przedsięwzięć, które sobie nakreśliliśmy – mówił nowy-stary starosta.

Zdaniem Krzysztofa Lisa, rozpoczęta właśnie kadencja to ogromna szansa rozwojowa dla powiatu szczecineckiego: To jest niebywałą szansa, abyśmy mogli ten czas wykorzystać dla dobra nas wszystkich. Mamy nowy okres budżetowania 2021-2029, są Zintegrowane Inwestycje Terytorialne, mamy do wykorzystania 80 mln zł na rzecz naszych gmin. Ważne jest, aby w drodze konsensusu te środki wykorzystać w taki sposób, byśmy w 2029 roku mogli powiedzieć, że jesteśmy już w innym miejscu – dodał powiatowy włodarz.

W trakcie inauguracyjnej sesji Rady Powiatu w Szczecinku na jej przewodniczącego wybrano Grzegorza Poczobuta z PS. Jego zastępcami zostali Irek Markanicz i Marcin Kaszewski (obaj KO), co również było jednym z ustaleń koalicyjnych.