Strona główna Szczecinek Krzysztof Lis wspiera Jana Kuriatę

Krzysztof Lis wspiera Jana Kuriatę

Krzysztof Lis wspiera Jana Kuriatę w walce o mandat senatora w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Starosta Szczecinecki wraz z byłym posłem spotkali się we wtorkowe przedpołudnie z przedstawicielami mediów, aby wspólnie zadeklarować współpracę na linii samorząd-parlament.

W trakcie konferencji prasowej, niezależny kandydat w wyborach do Senatu z okręgu 100 zadeklarował, że jeśli uzyska poparcie mieszkańców regionu, będzie właśnie reprezentantem samorządów w izbie wyższej polskiego parlamentu. To jest bardzo ważne, bo zrównoważony rozwój naszego regionu nie zawsze jest dzielony sprawiedliwie. Warto nadstawić ucha na to, co mówią samorządy – mówił Jan Kuriata.

Start w wyborach parlamentarnych rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie popiera Starosta Szczecinecki. Krzysztof Lis wraz Janem Kuriatą zgodnie podkreślali, że pakt senacki jest złamaniem zasad demokracji. Demokracja ma to do siebie, że proponujemy kandydatów, a wyborcy spośród nich wybierają tych najlepszych. Dzisiaj natomiast umawia się, kto może kandydować, a kto nie. Dla mnie pakt senacki jest złamaniem tego, co jest świętością demokracji – mogliśmy usłyszeć przed Zamkiem Książąt Pomorskich w Szczecinku.

Więcej na ten temat w naszym materiale video.