Strona główna Szczecinek Kwiatek i odblask zamiast mandatu

Kwiatek i odblask zamiast mandatu

Na ulice Szczecinka wyjechał dziś bardzo liczny i wyjątkowy patrol Policji. Mundurowi ze szczecineckiej drogówki i przystojni uczniowie lokalnej Szkoły Podstawowej nr 1 wspólnie postanowili wspólnie uczcić Dzień Kobiet.

Tak w skrócie można byłoby przedstawić, to co działo się od samego rana na ulicach Szczecinka. Dzięki owocnej współpracy, uczniowie szczecineckiej podstawówki mogli z bliska przyjrzeć się służbie policjantów z Ogniwa Ruchu Drogowego z KPP w Szczecinku, a tym samym aktywnie uczestniczyć w kontroli drogowej. Dla wielu kierujących takie sytuacje są bardzo stresujące, ale doprawione uczniowskim uśmiechem, ciepłym słowem i życzeniami okazywały się wspaniałym antidotum. Kontrola policyjna dzisiejszego dnia dla wielu kobiet była wielkim zaskoczeniem, zwłaszcza że kończyła się dość nietypowo – każda z pań, z okazji swojego małego święta otrzymała symbolicznego tulipana i odblask przystojnego policjanta.

W trakcie rozmów z policjantami uczniowie dowiedzieli się, że oprócz przestrzegania przepisów bardzo ważna jest kultura jazdy i stereotypem jest, że kobieta a za kółkiem to katastrofa. Jak wskazują policyjne statystyki, w roku 2022 na terenie powiatu szczecineckiego doszło do 25 wypadków, a tylko w 6 z nich sprawcami były kobiety. Podsumowując, można śmiało stwierdzić, że kobiety jeżdżą ostrożniej i rzadziej decydują się na ryzykowne zachowania na drodze.

Choć działania szczecineckiej drogówki już się zakończyły, Dzień Kobiet nadal trwa. Dla wszystkich pań w dniu ich święta przekazuję najserdeczniejsze życzenia – nie tylko od policjantów ruchu drogowego!

Info: asp. Anna Matys