Strona główna Szczecinek Powtórne wybory? KWW Douglasa składa protest

Powtórne wybory? KWW Douglasa składa protest

Maciej Makselon może stracić mandat – takiego zdania są członkowie KWW Douglasa, którzy złożyli dziś do Sądu Rejonowego w Szczecinku protest wyborczy. Pewny swojego wyboru nie może być też inny radny – Wojciech Stypa.

Zdaniem autorów protestu, obaj kandydaci są mieszkańcami innej gminy, co uniemożliwiało im start w wyborach do Rady Miasta Szczecinek. Posiadane przez nas przesłanki i dowody pozwoliły sformułować protest wyborczy w stosunku do jednego kandydata. Chodzi tutaj o pana Macieja Makselona – mówił w trakcie dzisiejszego spotkania z lokalnymi mediami Adam Mrówka, pełnomocnik KWW Douglasa, jednocześnie dodając – Co do drugiego kandydata pozostawiamy sprawę otwartą.

O dalszych losach sprawy zadecyduje już koszaliński sąd, do którego wspomniany protest przekieruje ten ze Szczecinka. Wachlarz możliwych scenariuszy jest bardzo szerokie – od oczywiście odrzucenia protestu, przez wygaszenie spornego mandatu, odwołanie nowego radnego i wprowadzenie kolejnego kandydata z listy, aż po unieważnienie wyborów w danym okręgu i ich powtórzenie. Maciej Makselon oświadczył, że do sprawy odniesie podczas inauguracyjnej sesji Rady Miasta Szczecinek.

Jak dodał również obecny na konferencji prasowej Jerzy Hardie-Douglas, jego komitet złoży również do Prokuratury Rejonowej w Szczecinku zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na etapie formowania list wyborczych Koalicji Obywatelskiej.