Strona główna Szczecinek La Gitara Jana Borysewicza

La Gitara Jana Borysewicza

Dwumetrowa gitara zdobi od piątkę jedną ze ścian Kina Wolność w Szczecinku. Wkomponowany w obiekt instrument jest hołdem dla twórczości Jana Borysewicza – jednego z liderów i założyciela kultowego zespołu Lady Pank, głównej gwiazdy tegorocznego Art Pikniku.

Okolicznościowy mural uroczyście odsłonięto w piątkowe popołudnie, a uczynili to burmistrz Daniel Rak oraz ten, któremu dzieło zadedykowano. Wielkoformatowe malowidło to projekt Agaty Lewandowskiej, znanej jako La Farba artystki pochodzącej ze Szczecinka od lat związanej z Art Piknikiem. Szczecinecczanka nazwała swój projekt La Gitara Jana Borysewicza. Dodatkowo, jednemu z najlepszych w historii polskich gitarzystów podarowała inną gitarę, tym razem rzeczywistą. Wprawdzie bez strun, ale za to wyjątkowo ozdobioną.

To prezent dla miasta i dla muzyka – jedna gitara zostanie z nami w Szczecinku, druga pojedzie z muzykiem do Warszawy. Pan Jan był w naszym pięknym mieście wiele razy i bardzo je lubi. Mam nadzieję, że La Gitara będzie mu o tym przypominać – powiedziała autorka. Agata Lewandowska dodała też, że obraz gitary tworzony plamą farby dodatkowo zaznaczać ma więzi między sztuką wizualną i muzyką.

REKLAMA