Strona główna Szczecinek Nowa Lewica odwiedziła Szczecinek

Nowa Lewica odwiedziła Szczecinek

Szczecinecki plac Wolności był miejscem konferencji prasowej Małgorzaty Prokop-Paczkowskiej. Posłanka Nowej Lewicy z naszego regionu przedstawiła założenia programowe swojego ugrupowania przed nadchodzącymi wyborami, a towarzyszył jej Dominik Kapusta, przedstawiciel Młodej Lewicy, który z kolei zaprezentował program z perspektywy osób w jego wieku.

Lewica walczy aby Polska była sprawiedliwym, europejskim, świeckim, przyjaznym wszystkim Polkom i Polakom państwem. Silne Państwo to dobre usługi publiczne. Wszystkie dzieci muszą mieć dostęp do żłobka i przedszkola, sprzyja to ich rozwojowi a także powrotowi kobiet do pracy. Aby zniknęły kolejki do specjalistów i SOR wydatki na PKB muszą wzrosnąć do 8% PKB – podkreślała już na wstępie liderka Lewicy na wczorajszym spotkaniu z lokalnymi mediami 

Nowoczesny program nauczania powinien przygotowywać do życia w XXI wieku, czyli uczyć jak zakładać firmę, załatwiać sprawy w urzędach czy pisać projekty. Chcemy ponadto przyjaznej szkoły i  powołania rzecznika tej społeczności przy Rzeczniku Praw Obywatelskich oraz zakazu terapii konwersyjnych – dodawał z kolei Dominik Kapusta, przedstawiciel Młodej Lewicy.

Pełen zapis wczorajszej konferencji w naszym materiale video.