Strona główna Szczecinek Lionsi ponownie wesprą Ukraińców

Lionsi ponownie wesprą Ukraińców

To nie pierwszy raz, kiedy Lions Clubs International wesprze obywateli Ukrainy. Na mocy porozumienia z Powiatem Szczecineckim i Szczecinecką Fundacją na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych do uchodźców zostanie skierowana pomoc, która obejmie ok. 3 tys. pakietów żywnościowych.

Lions Clubs International nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. To międzynarodowa organizacja dobroczynna powstała w 1917 roku w USA. Liczy około 1,5 mln członków i jest obecna w ponad 200 krajach na całym świecie. Lions Club Szczecinek założony został w 2008 roku i od tej pory realizuje projekty wspierające lokalną społeczność.

Szczecineccy „Lioni”, których prezydentem jest Radosław Bielicki od dawna współpracują z Powiatem Szczecineckim m.in. wspierając Hospicjum im. św. Franciszka z Asyżu, szczecinecki szpital, czy właśnie uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. W kwietniu szczecinecki Lions Club wsparł samorząd powiatowy w przygotowaniu schroniska przy ul. Artyleryjskiej w Szczecinku na wypadek konieczności przyjęcia kolejnych uchodźców, przekazując 50 łóżek z materacami i pościelą, stoły oraz krzesła. Ponadto organizacja dostarczyła do Schroniska Młodzieżowego w Szczecinku biurka, komputery i stół do ping-ponga, z których korzystały ukraińskie dzieci. Tym razem „Lioni” we współpracy z Powiatem Szczecineckim i Szczecinecką Fundacją na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych, przekażą uchodźcom ok. 3 tys. pakietów żywnościowych.

W piątek (4 listopada) prezydent Lions Club Szczecinek Radosław Bielicki, starosta Krzysztof Lis,  prezes Szczecineckiej Fundacji na Rzecz Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych Katarzyna Oleś oraz kierownicy GOPS-ów i MOPS-ów z terenu powiatu szczecineckiego, spotkali się, aby omówić szczegóły współpracy, tak aby rzeczona pomoc żywnościowa została zorganizowana szybko i sprawnie.

W skład wspomnianych pakietów żywnościowych wejdą m.in.: mąka, olej roślinny, kasza, cukier, mleko, płatki śniadaniowe, makaron, konserwy, herbata, kawa, kakao, sól i majonez.  Ich koszt to ponad 150 tys. zł, które Lions Club Szczecinek pozyskał od Lions Clubs International Foudation. Porozumienie w sprawie współpracy zostanie parafowane już w przyszłym tygodniu.

Info: Piotr Rozmus