Strona główna Szczecinek Lodowisko zostanie wkrótce otwarte

Lodowisko zostanie wkrótce otwarte

Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Przy Zespole Szkół nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej rozpoczęły się przygotowania do uruchomienia lodowiska. Zgodnie z deklaracją starosty Krzysztofa Lisa, obiekt zostanie uruchomiony mimo bardzo niesprzyjających temu warunków.

Chodzi oczywiście o dodatnie temperatury, które mocno komplikują nie tylko powstanie, ale i utrzymanie pokrywy lodowej. Po konsultacjach z dyrektor Edytą Wojnicz, starosta szczecinecki dał zielone światło dla prac mających zamienić lokalny Orlik w lodowisko. Zaczęły się ferie, a te przecież od zawsze kojarzyły się z zimowymi aktywnościami – mówi Krzysztof Lis, jednocześnie dodając – Nie mamy mocy aby stworzyć dzieciom śnieg, ale mimo niesprzyjającej aury chcemy pomyśleć o lodowisku. Ferie to doskonały czas, żeby pojeździć na łyżwach i właśnie w taki sposób spędzić czas z rodziną.

Wszystko wskazuje więc na to, że we właśnie rozpoczęte ferie dzieci, młodzież i dorośli będą mogli oddać się zimowemu szaleństwu na łyżwach. Należy jednak pamiętać o zabraniu ze sobą portfela – osoby powyżej 18. roku życia zapłacą 10 zł za godzinę korzystania z obiektu, zaś dzieci do 18. roku życia 5 zł. O samych łyżwach można jednak już zapomnieć, gdyż na miejscu będzie również możliwość wypożyczenia sprzętu.