Strona główna Szczecinek Łóżka dla szczecineckiego szpitala

Łóżka dla szczecineckiego szpitala

Foto: Paweł Jabłoński

Do Szpitala w Szczecinku trafiły dwa łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda. Będą służyć rodzicom, którzy czuwają przy swoim dziecku przez cały czas jego hospitalizacji. Darowiznę sfinansowała Alina Borucka, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska. W sumie Fundacja przekazała już 1588 łóżek do 110 szpitali w całej Polsce.

Spanie na wygniecionych materacach, łóżkach polowych i niewygodnych fotelach to wciąż codzienność rodziców czuwających przy dzieciach na wielu oddziałach pediatrycznych w Polsce. Te realia sprawiają, że mnóstwo rodziców – zamiast zregenerować swoje siły podczas snu – jest niejednokrotnie po nocy zmęczonych fizycznie i psychiczne. Wyrazem namacalnego wsparcia dla rodzin hospitalizowanych dzieci są łóżka, które Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce. Łącznie do użytku rodzin przekazano już 1588 łóżek 110 szpitalom w całym kraju.

To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe. Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica. Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka–pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych – zaznacza Katarzyna Rodziewicz, Prezes Zarządu i Dyrektor Wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu „Złoty Sąsiad” wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce. W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji dwa łóżka dla Szpitala w Szczecinku sfinansowała Alina Borucka, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska, wspierająca Fundację Ronalda McDonalda.

Dla każdego dziecka najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa i miłości rodziców. To dlatego potrzebujemy takich inicjatyw. Bardzo się cieszę, że Fundacja Ronalda McDonalda dostrzegła ten problem i zapewniając wygodne łóżka dla rodziców, wspiera oddziały dziecięce w całej Polsce – podkreśla Alina Borucka, franczyzobiorczyni McDonald’s Polska.

Pragnę podziękować za darowiznę w postaci dwóch łóżek, które dzisiaj oficjalnie zostały przekazane do Szpitala w Szczecinku. Dziękujemy franczyzobiorcy McDonald’s Polska oraz Fundacji Ronalda McDonalda za szczytną inicjatywę. Życzymy powodzenia w kontynuacji idei „Aby rodzina mogła być razem” – mówi Ewa Mikłasz, Prezes Szpitala w Szczecinku.

Każdy może stać się Ambasadorem misji „Aby rodzina mogła być razem”. Wystarczy zbadać potrzeby szpitala w danej miejscowości, połączyć siły np. z lokalnymi przedsiębiorcami i z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda zrealizować zakup łóżek dla rodziców.

Info: Fundacja Ronalda McDonalda Polska