Strona główna Szczecinek Małgorzata Golińska: Przywróciliśmy Polakom godność

Małgorzata Golińska: Przywróciliśmy Polakom godność

Na ostatniej kampanijnej prostej, środowego wieczora w Centrum Konferencyjnym Zamek w Szczecinku odbyła się konwencja wyborcza lokalnej posłanki Małgorzaty Golińskiej. Na zaproszenie pełniącej również funkcję Wiceminister Klimatu i Środowiska parlamentarzystki do jej rodzinnego miasta zjechało wielu gości, m.in. Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Przywróciliśmy poczucie, że bez względu na to, gdzie się urodziłeś, kim są twoi rodzice, masz prawo do tego, aby mieć takie same szanse jak twoi rówieśnicy z dużych miast – mówiła licznie zgromadzonej publiczności Małgorzata Golińska. Nawet, gdy ci się wydawało, że państwo odwróciło się do ciebie plecami, to rząd Prawa i Sprawiedliwości pokazał, że jest dokładnie odwrotnie, że jesteś dla nas ważny, cenny i potrzebny, że tak samo powinieneś być wspierany i tak samo powinieneś móc uczestniczyć w rozwoju gospodarczym naszego kraju – dodała parlamentarzystka.

Wiceminister Małgorzata Golińska przypomniała także, że dzięki współpracy rządu i samorządów możliwe było przeprowadzenie tzw. inwestycji strategicznych. Razem możemy zmieniać rzeczywistość, realizować inwestycje, które czekały dziesięć, dwadzieścia, a ostatnio słyszałam, że nawet pięćdziesiąt lat. Te, jak mówią cuda, przywracają normalność, jaką jest dostęp do wody dobrej jakości, kanalizacji, dróg, żłobków, przedszkoli, infrastruktury sportowej. Nagle okazało się, że na to wszystko są środki – podsumowała.

W trakcie swojego wystąpienia wiceminister klimatu i środowiska podkreślała, że nadchodzące wybory parlamentarne będą najważniejszymi od 1989 roku i że od nich zależy bezpieczeństwo i przyszłość Polski.