Strona główna Szczecinek Maciej Makselon ponownie wiceburmistrzem

Maciej Makselon ponownie wiceburmistrzem

Maciej Makselon ponownie jest Wiceburmistrzem Szczecinka. Nominację na stanowisko odebrał z rąk Jerzego Hardie-Douglasa w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej. Rozbrat z funkcją zastępcy włodarza miasta trwał w przypadku byłego Dyrektora OSiR-u tylko dwa tygodnie.

Nowy-stary wiceburmistrz ponownie przejmie sferę oświaty, kultury i sportu, ale dodatkowo czekać go ma sporo dodatkowych wyzwań. Zrobię wszystko, żeby w dużym stopniu były realizowane programy inwestycyjnezapewnił Maciej Makselon, jednocześnie dodając – Odpowiedzialność dotycząca pozyskiwania funduszy zewnętrznych będzie leżała po mojej stronie.

Pamiętam jak Maciej Makselon pracował kiedy był odpowiedzialny za projekt Civitas Plus Renaissance. Rozliczał wtedy pieniądze unijne, dokumentację prowadził w języku angielskim. Dlatego będzie włączał się w pozyskiwanie kolejnych środków unijnych, które są nam bardzo potrzebne – mówił w trakcie dzisiejszego spotkania z lokalnymi mediami Jerzy Hardie-Douglas. Nowy burmistrz szczerze podkreślił, że dzisiejsza nominacja wywołała niezadowolenie zarówno wśród mieszkańców, jak i w szeregach jego własnego środowiska politycznego. Zapewnił jednak, że ruch ten nic nie zmieni w kwestii jego postulatów wyborczych, a sam wybór Macieja Makselona jest niezbędny do realizacji obietnic z którymi ruszył do boju o władzę.

Jak dodał Burmistrz Miasta Szczecinek, audyty w miejskich spółkach i instytucjach trwają, są nawet pierwsze potwierdzenia nieprawidłowości w ich funkcjonowaniu. Więcej w kwestii swoich planów, zamierzeń i działań Jerzy Hardie-Douglas wyjawić ma jutro w trakcie II sesji Rady Miasta.