Strona główna Szczecinek Małżeństwo zdominowało Bieg Osińskiego

Małżeństwo zdominowało Bieg Osińskiego

Małżeństwo Semenovychów zdominowało jubileuszową edycję Memoriału Winanda Osińskiego. Ukrainka Natalija Semenovych 10-kilometrową trasę pokonała w czasie 00:34:28, zaś jej mąż Bogdan na mecie zameldował się ostatecznie z wynikiem 00:31:01.

Drugą najszybszą kobietą szczecineckich zawodów okazała się Białorusinka Sviatlana Sanko, a trzecią kolejna Ukrainka Khrystyna Bohomiamrova.

Tuż za zwycięzcą wśród mężczyzn uplasował się najlepszy z Polaków Adrian Bednaek (00:32:05), a trzeci był kolejny z naszych rodaków Grzegorz Kujawski (00:32:20). Najlepszym wśród szczecinecczan okazał się tradycyjnie Igor Siódmiak (00:34:45), który ostatecznie zajął najgorszą dla sportowca, czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej.

W zawodach łącznie wzięło udział prawie 600 biegaczy. Tradycyjnie wśród nich nie zabrakło przedstawicieli lokalnych oraz krajowych władz. Trasę pokonali m.in. burmistrz elekt Jerzy Hardie-Douglas, wiceburmistrz Maciej Makselon, a także Przewodniczący Rady Miejskiej w Barwicach Piotr Małek.