Strona główna Szczecinek Marszałkowska dotacja dla STS Pomerania

Marszałkowska dotacja dla STS Pomerania

STS Pomerania będzie miała nowy sprzęt sportowy. Klub ze Szczecinka zakupi zestaw do fotofiniszu oraz zestaw do bezprzewodowego pomiaru czasu. Klubowa inwestycja zostanie wsparta środkami Urzędu Marszałkowskiego – stowarzyszenie otrzyma pomoc w wysokości prawie 45 tys. zł.

W piątek, 19 maja 2023 roku w Szczecinku podpisane zostało porozumienie. Autografy na dokumencie złożyli członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek oraz przedstawicielki klubu Dorota Juniewicz i Sylwia Frąckiewicz. W uroczystości udział wziął także radny województwa Jakub Hardie-Douglas i dyrektor szczecineckiego OSiR-u Szymon Bibik.

Największą zaletą urządzenia do fotofiniszu jest kamera wykonująca zdjęcia z szybkością 2000 klatek na sekundę, co pomaga w czytelny sposób ustalić np. kolejność sportowców na mecie. Z kolei zestaw do mierzenia czasu w sposób łatwy i skuteczny monitoruje trening szybkościowy, a dzięki dodatkowej aplikacji pozwala śledzić cały trening na żywo i analizować go jeszcze na stadionie.

Szczecinek na sport kładzie duży nacisk i to rzeczywiście jest spójna współpraca pomiędzy samorządem województwa a samorządem lokalnym – mówił członek Zarządu Województwa Stanisław Wziątek. Program dotyczący wsparcia klubów sportowych w zakup sprzętu sportowego jest nowym programem, który powstał dlatego, że to właśnie kluby, które maja sukcesy sportowe, wskazują że mogą osiągać jeszcze większe sukcesy i być gospodarzami dużych wydarzeń sportowych, jeśli będą wyposażone w lepszy, profesjonalny sprzęt – dodał.

STS Pomerania przeznaczy na zakup urządzeń 89,9 tys. zł. Urząd Marszałkowski przekaże klubowi ze Szczecinka dotację w wysokości 44,9 tys. zł. Sprzęt ma trafić do stowarzyszenia na przełomie maja i czerwca.

Samorząd województwa prowadzi bardzo odpowiedzialną politykę, która dostrzega potrzebę dofinansowania sportu, głównie sportu dzieci i młodzieży. Cieszę się, że mogliśmy wesprzeć szczecinecki klub lekkoatletyczny, który ma bogatą historię jeśli chodzi utalentowanych sportowców – powiedział radny województwa Jakub Hardie-Douglas.

Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe Pomerania Szczecinek z powodzeniem bierze udział w ogólnopolskim współzawodnictwie dzieci i młodzieży w lekkoatletyce i pięcioboju nowoczesnym. Zawodnicy klubu wielokrotnie reprezentowali Pomorze Zachodnie na arenie międzynarodowej. W 2021 roku Marcin Chabowski uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W 2022 roku Izabela Krzyżanowska była uczestniczką Mistrzostw Świata w Muskacie (Oman), Natan Frąckiewicz – Mistrzostw Europy U-20 w Boras (Szwecja), a Wiktor Santkiewicz – Mistrzostw Europy U-20 w Grosseto (Włochy). Ponadto w 2020 roku Natan Frąckiewicz był stypendystą Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, a Jakub Juniewicz od 2018 roku jest trenerem kadry narodowej w biegach płotkarskich.