Strona główna Szczecinek Matka z synem uprawiali konopie

Matka z synem uprawiali konopie

Na terenie Szczecinka, w jednym z mieszkań matka wspólnie z synem uprawiała konopie. Na taki nielegalny proceder natrafili kryminalni ze miejscowej jednostki. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie, a póki co 65-latka i 38-latek zostali objęci dozorem Policji.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku pozyskali informacje, z której wynikało że w jednym z mieszkań na terenie miasta prowadzona jest uprawa konopii. Pod wskazanym adresem policjanci zastali 65-letnią kobietę, która oświadczyła że opiekuje się mieszkaniem syna. W jednym z pokoi, policjanci ujawnili profesjonalny sprzęt do uprawy, a w namiocie dwanaście sztuk małych sadzonek konopi. Wokół namiotu znajdowały się jeszcze świeże, mokre plamy. Jak oświadczyła kobieta na chwilę przed wizytą mundurowych skończyła ona podlewać rośliny, również te w namiocie. Policjanci zabezpieczyli specjalistyczny sprzęt, sadzonki oraz dwa suszące się krzewy marihuany.

Kolejnym krokiem podjętym przez kryminalnych było sprawdzenie miejsca zamieszkania kobiety, gdzie w słoiku policjanci ujawnili, a następnie zabezpieczyli do badania susz roślinny o wadze prawie 100 gramów. Zarzuty uprawiania konopi indyjskich wspólnie z matką usłyszał również 38-letni mężczyzna.

Nielegalny proceder matki i syna swój finał znajdzie w sądzie. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

Info: st. asp. Anna Matys