Strona główna Szczecinek Medale szczecineckich fitnessek na Mistrzostwach Świata!

Medale szczecineckich fitnessek na Mistrzostwach Świata!

W dniach 15-16.06. w Budapeszcie odbyły się Mistrzostwa Świata w Fitness Sportowym w federacji WDA. Na zawodach świetnie zaprezentowała się 15-osobowa drużyna reprezentująca UKS Akrofitness Szczecinek, która wywalczyła 8 medali!

Tytuł mistrzyni świata w konkurencji Acrobatic Show w kategorii wiekowej 13 lat zdobyła Paulina Słowikowska, również tytuły mistrzowskie w konkurencji fitness dance duo children wywalczyły Victoria Franczak z Hanną Ponichterą. Cztery srebrne medale zdobyli: w konkurencji Fitness Dance solo Adult tytuł wicemistrzyni świata wywalczyła Martyna Łukaszczuk , Maciej Jursa w konkurencji fitness Show solo Boys, Lena Usik w konkurencji fitness show solo children 13 lat oraz Barbara Gaca, Dominika Dominika Dendek, Katarzyna Rudy w konkurencji fitness dance trio -Junior.

Dwa brązowe medale wywalczyły: Barbara Gaca w konkurencji Fitness show solo kid 10 lat oraz Magdalena Hrycenko w konkurencji Acrobatic Show Solo Adult. Pozostałe zawodniczki zakończyły starty w pierwszej dziesiątce.

Wyjazd na Mistrzostwa Świata był możliwy dzięki udzielonemu wsparciu finansowemu przez Urząd Miasta Szczecinek oraz Starostwo Powiatowe w Szczecinku.

Trenerkami całej drużyny są Wioletta Szydlak, Wiesława Pańtak.